ناظرین کشاورزی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : علی *
مطالب اخیر


خبرگزاری فارس: افزایش 35 درصدی حقوق ثابت مشاغل حاکمیتی/اجرا در وزارت کشور از امسال

افزایش 35 درصدی حقوق ثابت مشاغل حاکمیتی/اجرا در وزارت کشور از امسال

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: طبق بند دهم ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری برای افزایش پرداختی مشاغل حاکمیتی، 35 درصد حقوق ثابت کارکنان وزارت کشور و سایر دستگاه ها اجرایی می شود.به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت بعدازظهر امروز در دومین همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور که با حضور وزرای اقتصادی در وزارت کشور برگزار شد،به اجرای تبصره 10 قانون خدمات کشوری اشاره کرد و گفت: بر اساس این قانون به منظور افزایش حقوق ثابت مشاغل حاکمیتی حقوق ثابت کارکنان وزارت کشور از امسال 35 درصد افزایش خواهد داشت.

وی با اشاره به محدودیت منابع دولت طی ماه‌های اخیر خاطرنشان کرد: این مشکلات به استان‌ها هم انتقال یافته، اما سعی کردیم تخصیص‌ را به گونه‌ای توزیع کنیم که هم چرخ اقتصاد کشور گردش داشته باشد و هم صرفه‌جویی در هزینه‌ها داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه دولت برنامه‌هایی را برای بودجه دو ماه پایانی امسال در دستور کار قرار داده افزود: پیش‌بینی ما این است که تا سقف 220 هزار میلیارد تومان برای بودجه سال جاری حدود 90 درصد تحقق درآمد داشته باشیم.

وی افزود: برای پرداخت‌های جاری تا سقف 162 هزار میلیارد تومان پرداخت انجام می‌شود که 7 هزار میلیارد تومان آن هزینه‌های استانی است که به استان‌ها ابلاغ شده است.

نوبخت همچنین در مورد طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای گفت: پیش‌بینی ما این است که 32 تا 34 هزار میلیارد تومان پرداخت برای طرح‌های عمرانی گذاشته داشته‌ایم و اگر چه آهنگ پرداخت طرح‌های عمرانی اندکی کند شد اما اکنون 18 هزار و 700 میلیارد تومان به صورت نقدی به طرح‌های عمرانی بنا بر گزارش خزانه پرداخت شده است و اکنون 1700 میلیارد تومان طرح تملک دارایی سرمایه‌ای پرداخت شده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد که بیش از 4 هزار میلیارد تومان پرداخت‌های عمرانی از طریق اوراق‌ مالی و خزانه صورت گرفته که اگر 2100 میلیارد تومان مبلغ مهار آب‌های مرزی را به این رقم اضافه کنیم، بیش از 26 هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی پرداخت شده است.

نوبخت با اشاره به اینکه عمده تمرکز ما برای سال گذشته است خاطر نشان کرد: در 3 روز گذشته همزمان با رفع تحریم‌ها و باز شدن زنجیری از دست و پای اقتصاد ایران بودجه سال 95 و برنامه ششم توسعه را طی دو لایحه به مجلس تقدیم کردیم که امسال بر خلاف روال گذشته بودجه را با تاخیر به مجلس دادیم، در حالی که بودجه آبان ماه آماده بود، اما مبنای محاسباتی ما بر پایه رفع تحریم و فروش 2میلیون 250 هزار بشکه نفت در بودجه در نظر گرفته شده که از نظر مصالح ملی به صلاح نبود، طرف‌های خارجی بدانند که این گونه است و همه کارهایمان را بر اساس رفع تحریم انجام دادیم.

سخنگوی دولت بودجه کشور برای سال 95 را 950 هزار میلیارد تومان اعلام کرد که حدود 12.5 درصد نسبت به سال قبل رشد دارد و گفت: بودجه در دو بخش عمومی و بودجه شرکت‌ها، بانک‌ها و موسسات انتفاعی تقسیم شده است که 307 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی دولت و همچنین 682 هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌ها است و با همه اینها تلاش شده که ترکیب بودجه در راستای اقتصاد مقاومتی باشد.

نوبخت بر این نکته تاکید کرد: که در ترکیب ‌درآمدهای دولت سعی کرده‌ایم به سمت درآمدهای مالیاتی برویم و از وابستگی بودجه به نفت بکاهیم اکنون سهم نفت در بودجه عمومی 22.3 درصد است که نسبت به سنوات گذشته بسیار مناسب است.

وی همچنین به این نکته اشاره کرد که رشد اعتبارات جاری 12.9 درصد و اعتبارات عمرانی 18 درصد است.

وی با ا شاره به سخنران رئیس جمهور در ابتدای سال مبنی بر اینکه سعی می‌کنیم تا نابرابری در پرداخت‌ها و شکاف را کم کنیم افزود: یک میلیون و 260 هزار بازنشسته کشوری درایم که بیش از یک میلیون نفر از این افراد کمتر از 1.5 میلیون تومان و چیزی بین 750 هزار تومان تا یک میلیون تومن حقوق می‌گیرد چون زمانی که این افراد بازنشسته شده‌اند فوق‌العاده شغل نصیبشان نشده و برای جبران این عقب‌افتادگی دولت سعی کرده به طور متوسط تا 20 درصد به سمت حقوق 750 هزار تومان افزایش داشته باشد تا در سال 95 این رقم به یک میلیون تومان برسد.

وی در پایان همچنین از تزریق یک هزار و 100 میلیارد تومان برای تقویت معیشت در استان‌ها در سال 95 خبر داد.

انتهای پیام/ب


 نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 10 شهریور 1396 07:58 ق.ظ
When someone writes an piece of writing he/she retains the plan of a user in his/her
mind that how a user can understand it. So that's why this piece of writing is
perfect. Thanks!
شنبه 8 اسفند 1394 11:18 ق.ظ
سلام دوستان استان گلستان نه ماموریت میده نه اضافه کار هروقت هم گفتیم میگن خوش امدید بفرمایید بیرون
یکشنبه 11 بهمن 1394 07:45 ب.ظ
کاملا موافقم اصل قضیه وضعیت حکمهاست فراموش نکنید همکاران.
یکشنبه 11 بهمن 1394 10:56 ق.ظ
ادمین عزیز شماره های ضروری معاونت راهبردی و دکتر نوبخت و وزارت جهاد دکتر جوادی و مقصودیان و... را در صفحه اصلی وبلاگ قرار بدید که همه با هم تماسها را برای پیگیری تبدیل احکاممان شروع نماییم -ممنون از لطفتون
یکشنبه 11 بهمن 1394 08:50 ق.ظ
دوستان و همکاران عزیز دغدغه اصلی ما افزایش حقوق نیست دغدغه اصلی ما تبدیل احکام پیمانی به رسمی است که حق مسلم ماست با توجه به اینکه رای دیوان عدالت اداری به نفع ناظرین صادر شده است (البته دست همه همکاران زحمت کش را می بوسیم)از ادمین نحترم و سایر همکاران استدعا دارم تلفن های ضروری وزارت خانه اقای مقصودیان و جوادی همچنین معاونت راهبردی ریاست جمهوری دکتر نوبخت و ... را در صفحه اصلی وبلاگ قرار دهید و همه با هم از همه استانها و شهرستانها تماسهای تلفنی خود را شروع کنیم و در صورت تعلل و تاخیر گردهمایی را در جلو وزارت خانه ترتیب خواهیم داد
شنبه 10 بهمن 1394 10:11 ب.ظ
با سلام و خداقوت
آیا درست است که اگر احکام رسمی نشود افزایش 35 درصدی شامل حال ما نمی شود ؟؟؟؟
سه شنبه 6 بهمن 1394 09:05 ب.ظ
با سلام و خداقوت
آیا درست است که اگر احکام رسمی نشود افزایش 35 درصدی شامل حال ما نمی شود ؟؟؟؟
سه شنبه 6 بهمن 1394 04:04 ب.ظ
واما درمورداحکام؛علی رغم تماسهای بسیاری؛بالاخره امروزبا معاونت امور استخدامی وزارت خانه تماس گرفتم وبعدازتقاضای بنده نسبت به چگونگی روند پیگیری درخواست هفته گذشته ما برای تغییرات احکام آقای مقصودیان فرمودنداصل نامها ودرخواستهای که به دیوان رفته وتصویراحکام صادره منجمله همان حکم دیوان مربوط به همکاران گیلان ازطریقی به بنده برسانید ؛بنده نیز فردا هفتم بهمن همگی راآماده واز طریق کسی که روانه وزارت تهران است ارسال می کنم؛وطی تماسی که با معاونت راهبردی ریاست جمهوری هم گرفته شدآنهانیزنظرمساعدی داشته ومنتظراقدام ودرخواست ازطرف وزارتخانه بوده که امیدوارم کلیه ی این تلاشهاوارتباطات وزحمات همکاران عزیزبه نتیجه ی نهائی منجر؛وبزودی شاهد انچه که خواست عزیزان هست برسیم.
سه شنبه 6 بهمن 1394 03:47 ب.ظ
درود .
همکاراعزیز ذهن خودرا مشوش نکنید؛ که 35 درصد شامل مامیشود یانه دوستان عزیزبااینکه بنده با اطمینان هیچگونه اعتنائی به اینکه سی وپنج درصد،شامل ما میشودیانه نداشته چون میدانستم تمامی کارکنان ثابت دولتی که نیازبه تمدیدی قرارداد یک سال نباشندپست ثابت میباشد، چه رسمی ،چه پیمانی وحتی پیمانی قراردادی؛اضافه حقوق شامل کلیه کارکنان دولت می شود؛ ولی علی رغم این باورقلبی، بادومنبع موثق تماس وحتی باحالتی خجالتی چون این دیگرسئوال نداشت ولی جهت اطمینان سئوال کردم که حتی یکی ازانها که در معاونت توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری بود،گفتند بیش از 70 درصدکارکنان دولت پیمانی هستنداین اضافه حقوق شمال همه است
دوشنبه 5 بهمن 1394 05:54 ب.ظ
اینجا هم مثل بقیه استان ها خبری از حق ماموریت و اضافه کار نیست.
دوشنبه 5 بهمن 1394 05:51 ب.ظ
سلام اینجا هم خبری از اضافه کار و حق ماموریت نیست به احتمال زیاد ۳۵درصد هم شامل ما نشود چون برای وزارت خونه انگار ما اضافه هستیم.
دوشنبه 5 بهمن 1394 11:11 ق.ظ
اینجاهم نه اضافه کارمی دن نه حق ماموریت.
دوشنبه 5 بهمن 1394 11:11 ق.ظ
اینجاهم نه اضافه کارمی دن نه حق ماموریت.
دوشنبه 5 بهمن 1394 09:33 ق.ظ
همتون رو دوست دارم
دوشنبه 5 بهمن 1394 02:27 ق.ظ
اقایون... خانوما... بالاخره ما تازه واردای کهنه کار ، جوانمرد و شیرزن، جزو مشاغل حاکمیتی هستیم یا نه؟... جواب صریح و مستدل باشد،سپاسگزارم؛داداش،ابجی....
یکشنبه 4 بهمن 1394 11:27 ب.ظ
اینجا تو استان ایلام هم ماموریت و اضافه کار و مزایا ندادن یکساله که نمیدن
یکشنبه 4 بهمن 1394 10:50 ب.ظ
استان تهران اضافه کار و ماموریت تا حالا پرداخت نکرده.
یکشنبه 4 بهمن 1394 07:53 ب.ظ
سلام جواب اون دوستمون که گفتن استانی هست که اضافه کار نگرفتن بله گیلان هنوز نگرفتیم پول اون پنجاه روز پارسال هم ندادن والا فکر کنم ماجزو این کارمندا نیستیم
یکشنبه 4 بهمن 1394 07:53 ب.ظ
سلام جواب اون دوستمون که گفتن استانی هست که اضافه کار نگرفتن بله گیلان هنوز نگرفتیم پول اون پنجاه روز پارسال هم ندادن والا فکر کنم ماجزو این کارمندا نیستیم
یکشنبه 4 بهمن 1394 07:30 ب.ظ
سلام دوست عزیز ما دراذربایجانشرقی نه ماموریت میگیریم نه اضافه کار.اطلاع دارین تا کی این وضع ادامه داره؟
یکشنبه 4 بهمن 1394 04:57 ب.ظ
سلام مهندسین عزیز:بازهم بخیال شدیم بایدهرروز باجوادی تماس داشته باشیم تا عاصی بشن پایان سال موقع تخصیص 35
یکشنبه 4 بهمن 1394 12:12 ب.ظ
آیا استانی هست اضافه کار و ماموریت دریافت نکرده باشه
یکشنبه 4 بهمن 1394 11:38 ق.ظ
افزایش 35 درصد فقط شامل مشاغل حاكمیتی میشه. ربطی هم به نوع حكم كه پیمانی باشه یا رسمی نداره. تو مشاغل تعریف شده جهادكشاورزی فقط امور اراضی جزء مشاغل حاكمیتی به حساب میاد و البته فك كنم حفظ نباتات...
شنبه 3 بهمن 1394 08:03 ب.ظ
داریم فقط ازپشت کامپیتورمان نظرمیدیم بایدعملی کارکنییم مثل مهندس امیریان
شنبه 3 بهمن 1394 08:00 ب.ظ
بچه ها خدا وکیلی داریم خودمون گول میزنیم فرصت نداریم فقط همین ماه فرصته برا احکاممون وافزایش حقوق دارن بودجه
شنبه 3 بهمن 1394 08:46 ق.ظ
سلام
در حال حاضر تمام استخدامیهای دولت چه ÷ستهای حاکمیتی چه غیر حاکمیتی به صورت پیمانی می باشد.بعد از چند سال تبدیل وضعیت می شوند. ابطال بخشنامه دولت در این زمینه توسط دیوان عدالت اداری در همین سایت اومده که این کار خلاف قانونه.
شنبه 3 بهمن 1394 08:35 ق.ظ
دوستان اگر احکام ما اصلاح نشد وافزایشها شاملمان نشد توانتخابات افراد دیگه ای رو انتخاب میکنیم.بالاخره هرکدام ازماها توخیلی ازجاها میتوانیم تبلیغ کنیم ورای جمع کنیم.
شنبه 3 بهمن 1394 08:27 ق.ظ
دوستان حق ناظرین زحمت کش سابق استخدام رسمی ازمایشی است که قانون گذار به صراحت اعلام نموده است.از این ظلمی که به ناحق از حسادت عده ای کوتاه نظر دامنگیر ناظرین شد و احکامشان به پیمانی تقلیل یافت نباید کوتاه بیاییم حال همه با هم دنبال گرفتن حق خود باید باشیم .همه با هم راهکار بدین و اخرین اتحاد را داشته باشیم که انشاله یک عمر اسوده و خدمتگزار نظام باشیم
جمعه 2 بهمن 1394 06:59 ب.ظ
با سلام لطفا همه نامه های اداری در خصوص استخدام را که مربوط به احکام می شود را ببزارید تا شکایت کنیم به دیوان
جمعه 2 بهمن 1394 05:21 ب.ظ
دوست ما کاملا صحیح گفتند در مورد اختصاص ۳۵ درصد به مشاغل حاکمیتی. با بحث و اما و اگر و تفسیر خود دراوردی موضوع تغییر نمیکند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
مشارکت استان ها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :